Yazılım Nasıl Güncellenir Telefon?

Yazılım Nasıl Güncellenir Telefon?

Yazılım Nasıl Güncellenir Telefon?

Elektronik cihazlarınızı kullanırken sürekli olarak güncelleme bildirimleriyle karşılaşıyoruz. Cihazlarınızda herhangi bir sorun olmadığı için güncelleme bildirimlerini görmezden geliyor olabilirsiniz. Cihazlarınızda daha sonra sorun yaşamamanız için yazılım güncellemeleri oldukça önemlidir. Cihazlarınızda güncelleme bildirimi varsa bu uyarıları dikkate alınız. Çünkü telefon güncellemesi telefonlarınızın ömrü ve kullanımı için son derece önemlidir.

Genel olarak sürekli kullandığımız bütün elektronik cihazların yazılımları vardır. Bu yazılımları kodlayanlar, ürünler çıktıktan hemen sonra yazılım geliştirmeye devam ederler. Telefonunuzda kullandığınız tüm uygulamaların yazılımları sürekli olarak gelişmekte ve değişmektedir. Geliştiriciler, yeni özellikler eklemek ve dış tehditlere karşı önlem almak veya sorunları gidermek için yazılım düzeltme güncellemeleri yapmaktadır. Sürekli bir güncelleme bildirimi almanızın bir nedeni var. Bu nedenle yazılımları daha iyi ve güvenilir hale getirmektir.

 

Android Telefon Güncellemesi Nasıl Yapılır?

- Wi-Fi ağına bağlanın,
- Android, telefonunuzdan ayarlar menüsünü seçin,
- Sistem seçeneklerine giriniz,
- Ayarlar kısmında ki hakkında yazan yere tıklayınız,
- Yazılım güncellemeleri seçeneğine gidin,

Telefonunuzda mevcut güncellemeler varsa, sistem güncellemesi mevcut seçeneği görünecektir. Güncellemek için ekranın altındaki indirme ve yükleme seçeneğine tıklayın. Telefonunuz güncel ise bu cihaz güncel mesajını göreceksiniz.

 

IOS Telefon Güncellemesi Nasıl Yapılır?

- Telefonu Wi-Fi ağına bağlayın,
- Ayarlar sekmesine gidin,
- Genel menüye tıklayın ve yazılım güncelleme seçeneğine tıklayın,
- Yükle ve indir yazan bölüme tıklayın,
- Ne zaman güncellemek isterseniz, seçeneğe tıklayın ve bitiriniz.

 

Telefon Güncellemesi Yapılmazsa Ne Olur?

Akıllı cihazlar belirli zaman aralıklarında güncelleme alır. Bu şekilde telefon, yeni uygulamalar ve yeni özelliklerle bütünleşir. Yazılımdaki hatalar giderilir ve telefon daha güvenli hale getirilir. Bu telefonun ömrünü uzatır. Tüm bunları bilerek telefonu güncellememek risk teşkil ediyor. Telefondaki tüm uygulamalar geliştirilmek üzere sürekli güncellenmektedir. Bu, telefonun bir güncelleme bildirimi alacağı anlamına gelir. Wi-Fi ağına bağlandıktan sonra otomatik olarak güncellenirler.

Uygulamalar güncellendiğinde telefonunuz güncellenmezse, telefonunuz yeni özellikleri kaldıramayacaktır. Bir süre sonra donma ve kramplar meydana gelir. Güncellenen uygulamalar bir süre sonra telefonunuzu desteklemeyecektir. Bu nedenle, uygulamaları kullanamazsınız. Telefonlar virüslerden ve kötü amaçlı yazılımlardan korunacak şekilde güncellenir. Telefonlarınızı güncellemezseniz, güvenlik duvarı zayıf olacaktır.